ECEM GELİNLİK
İSTANBUL


FAVORİLERİM (0)

Prenses Tipi Gelinlik

Minyon bir gelin misiniz? Tercih edeceğiniz bu model, dikey çizgileri sayesinde sizi daha uzun gösterecektir. Bütün vücut tiplerine uyabilen prenses tipi gelinlikler omuzdan veya göğüs çizgisinden çan şeklindeki eteğe inen düşey dikişleri ile diğer modellerden ayrılırlar. Omuzlarınızın görünmesini istiyorsanız, sırt dekolteli ya da omuzları açıkta bırakan modelleri de tercih edebilirsiniz. Tül bir pelerini de aksesuar olarak ekleyebilirsiniz. En çok kullanılan gelinlik süslemeleri de ilham kaynağınız olabilir.

Balo Tipi Gelinlik

Beliniz dar, kalçanız geniş, göğüsleriniz minik mi? Halk arasında armut tipi vücut olarak da bilinen bu şirin vücut şekline sahipseniz; balo tipi gelinlik korsesi ve çan şeklindeki kabarık eteğiyle siluetinizdeki bu farklılıkları dengelemenize yardımcı olacak. Kabarık eteği ve belin üstünü vurgulayan korsesi sayesinde, geniş kalçaları saklayarak misafirlerin dikkatini vücudunuza eşit şekilde dağıtacaktır. Ancak böyle bir model giyecekseniz düğün günü gelinlikle rahat hareket etme yöntemlerini öğrenmeyi unutmayın.

Kraliyet Tipi Gelinlik

Çok uzun boylu olmayan, kalın belli ya da geniş basenli- yani hepimiz gibi sıradan vücut ölçülerine sahip- bir gelin misiniz? O halde kamuflajın ustası olan kraliyet tipi gelinliklere bakmaya başlayın. Bu gelinliklerin en belirgin özelliği göğüs altında başlayan yüksek belidir. Belden aşağı A şeklinde iner, ki bu da yaklaşık 10 cm’lik topuklu ayakkabılarla mükemmel görünmenize yetecek bir formüldür. Göğsü sıkıca saran modellerle göğüslerinizin daha dolgun ve dik görünmesini de sağladıktan sonra geriye damadın gözlerindeki şaşkın ve hayran bakışların tadını çıkarmak kalıyor.

Denizkızı Tipi Gelinlik

Modeli en iyi anlatan şey deniz kızıdır; evet bildiğiniz romantik masallardaki deniz kızı! Bu modeli kullanmak için iki şeye ihtiyacınız var: görece uzun bir boy ve kalın olmayan bir bel. Ve tabii biraz da cesaret. Alışılmışın dışında bir silüet yaratan bu model kalça altına kadar vücudu sıkıca sarar ve sonra balık kuyruğu gibi genişler. Hatlarınızı tüm netliğiyle gözler önüne serer, davetlilerinizi büyüler.

Sütun Tipi Gelinlik

İnce uzun bayanlar, sıra sizde! Jarse, jorjet veya ipek gibi dökümlü bir kumaş, belki svarowski taşlarla yapılmış hafif bir süsleme, son olarak biraz da italyan danteli. İşte size üstünüzden su gibi kayan, sütun tipi bir gelinlik. Geniş omuzlu veya köprücük kemikleri çıkık olan gelinlere de oldukça yakışacağını düşünüyoruz.

Ya Sizin Gelinliğiniz Hangisi?

Artık hangi vücut tipine hangi tip bir gelinliğin daha uygun olduğunu biliyorsunuz. Kendini tanıyan ve gerçekleri gören bir insansanız gelinlik seçimini mükemmel bir kararla sonlandıracağınıza şüphemiz yok. Haydi kendi şehrinizdeki gelinlik firmalarını ve bünyelerindeki modelleri inceleyerek sizin için ideal olanını seçin!

© Her Hakkı Ecem Gelinlik'e aittir.
designed by PEPS PROJECT